C-RLA™ – Liposomal Vitamin C (GMO Free) Zobacz większe

C-RLA™ – Liposomal Vitamin C (GMO Free)

rn0015

Nowy produkt

C-RLA™ oferuje lekarzom i ich pacjentom bezpieczny, skuteczny system dostarczania wysokiej dawki Witaminy C i Kwasu R-liponowego w jednej formule. Otrzymywane ze słonecznika fosfolipidy (produkt bez soi, dla ludzi z wrażliwością na nią), bez GMO i w 100% wegetariańskie.

Każda dawka zawiera 1500mg witaminy C i 70mg kwasu R-liponowego w naturalnej (wolnej od GMO) formie liposomalnej.

Więcej szczegółów

92 Sztuk

265,00 zł

Pojemność300ml
SkładWitamina C (jako askorbinian sodowy), Sod (jako askorbinian sodowy), Kwas R-liponowy, woda oczyszczona, bez GMO, fosfolipidy bez soi, gliceryna, naturalne aromaty, sorbinian potasu
Sposób użyciaJako suplement diety, weź 10ml (2 łyżeczki) 1 bądź 2 razy dziennie, nie łącząc z posiłkiem, albo zgodnie z zaleceniami lekarza.
ProducentResearched Nutritionals

Wysoka dawka, wysoka absorpcja, bez GMO, bez soi, wegetariańskie

C-RLA™ oferuje lekarzom i ich pacjentom bezpieczny, skuteczny system dostarczania Wysokiej Dawki Witaminy C i Kwasu R-liponowego w jednej formule. Otrzymywane ze słonecznika fosfolipidy (produkt bez soi, dla ludzi z wrażliwością na nią), bez GMO i w 100% wegetariańskie.

Każda dawka zawiera 1500mg witaminy C i 70mg kwasu R-liponowego w naturalnej (wolnej od GMO) formie liposomalnej. Większość preparatów z witaminą C (zawierających ponad 250mg) jest słabo przyswajalna, jedynym wydajnym systemem dostarczania wysokich dawek do organizmu są liposomy nautralnej fosfatydylocholiny. Wielu lekarzy zapełniają swoje gabinety C-RLA by zapewnić pacjentom korzyści z otrzymywania wysokich dawek witaminy C bez problemów żołądkowych.

Kwas liponowy - ważny antyoksydant

Antyoksydanty takie jak kwas liponowy zapobiegają stresowi oksydacyjnemu (uszkodzeniom powstałym w wyniku starzenia się a nawet ćwiczeń fizycznych - nowe badania mówią o potrzebie kontroli stresu oksydacyjnego jako o ważnym elemencie prawidłowego starzenia się) poprzez neutralizację wolnych rodników i redukcję stresu oksydacyjnego. Kwas liponowy jest nietypowym przeciwutleniaczem, gdyż w komórkach i tkance rozpuszcza się zarówno w wodzie jak i w tłuszczach. Dzięki temu jest łatwo wchłanialny i transportowany do wielu organów i systemów w organizmie, takich jak mózg, wątroba czy nerwy. Porównaj to do antyoksydantów takich jak witamina C, która jest słabo rozpuszczalna w lipidach (nie jest więc w stanie skutecznie przejść przez dwuwarstwę lipidową ani membrany komórek), czy witamina E, która jest słabo rozpuszczalna w wodzie. Kiedy połączy się kwas liponowy z tymi przeciwutleniaczami, zdolność organizmu do walki z wolnymi rodnikami znacznie się zwiększa. Ma on również właściwość regeneracji witamin C i E, co wzmacnia ich działanie.

Kwas liponowy zwiększa pozytywne efekty innych ważnych antyoksydantów, takich jak glutation czy koenzym Q10 - dwa niezbędne składniki w walce ze starzeniem i chorobami. Łączy również siły z witaminami z grupy B by wspomagać produkcję energii w organizmie, poprzez przetwarzanie składników jedzenia - węglowodanów, białka i tłuszczy - w kumulowaną na przyszłość energię. Kwas liponowy jest w stanie w tym pomóc, chroniąc mitochondria, fabryki produkujące energię dla komórek, przed uszkodzeniem przez stres oksydacyjny, tym samym zapewniając utrzymanie efektywnej produkcji energii w organizmie.

Forma "R" kwasu liponowego

Kwas liponowy składa się z dwóch różnych form (izomerów), które mają bardzo różne właściwości. Forma "R" to biologicznie aktywny składnik (naturalny dla organizmu), który jest odpowiedzialny za fenomenalny efekt antyoksydacyjny kwasu liponowego. Forma "S" jest wytwarzana chemicznie i nie jest aktywna biologicznie. Typowe suplementy kwasu liponowego zawierają po równo formy "R" i formy "S" (50/50). Innymi słowy mówiąc, jeśli lekarz przepisze pacjentowi 100mg kwasu liponowego, korzyści odniesie on wyłącznie dzięki 50mg formy "R" kwasu. Ludzki organizm naturalnie produkuje i zużywa formę "R" kwasu liponowego. Jako bardzo silny antyoksydant, wspomaga ona również pracę mitochondrium. Kwas R-liponowy w samodzielnej formie potrafi być nawet 10 razy skuteczniejszy niż inne formy kwasu liponowego. Nazywany jest "antyoksydantem mitochondrium", gdyż jest kluczowym komponentem kompleksu dehydrogenezy mitochondrium, który to może pomóc w spowolnieniu procesu starzenia się u zwierząt. Czysty kwas R-liponowy zawarty w C-RLA™ wspomaga prawidłową reakcję zapalną i jest skutecznym niszczycielem wodnych rodników.